696 082 739 | 513 049 088

Ze względu na zmieniające się warunki atmosferyczne w Polsce wciąż sporą popularnością cieszy się używanie opon sezonowych. Ogumienie tego typu dopasowane jest do konkretnych temperatur oraz innych czynników, jakie mogą mieć spory wpływ na przyczepność. Wymiana opon najczęściej odbywa się zatem dwa razy w roku, co wiąże się z koniecznością odwiedzenia wyspecjalizowanego warsztatu.

 

Bezpieczna wymiana ogumienia

 

Zdjęcie opony z felgi nie jest zadaniem łatwym. Zrealizowanie go w odpowiednio przygotowanym do tego serwisie polega na umieszczeniu całego koła w specjalnej maszynie, dzięki której wymiana ogumienia jest znacznie prostsza i przede wszystkim bezpieczna. Ma to bardzo duże znaczenie szczególnie w przypadku samochodów nowszej generacji, które wyposażone są w czujniki ciśnienia. Ich uszkodzenie w trakcie nieprawidłowo przeprowadzonej wymiany opon może być bardzo kosztowne, co z pewnością nie ucieszy właściciela auta.

 

Z tego względu tego typu prace serwisowe warto powierzyć specjalistom, do których grona należy bez wątpienia Auto-Myjnia Pucuś. Warsztat ten wyposażony jest m.in. w nowoczesną wyważarkę, dzięki której możliwe jest odpowiednie przygotowanie koła do jazdy. Korygowanie parametrów obręczy wraz z założoną oponą jest kluczowe do jej właściwego zużycia. Jeśli nie zostanie ona wyważona przez profesjonalistę, bieżnik będzie zużywał się nierównomiernie, a przyczepność zostanie ograniczona. Nie pozostaje to bez wpływu na bezpieczeństwo w trakcie jazdy, o czym należy pamiętać.

Typowe i nietuzinkowe opony

 

Wymianę ogumienia warto zatem przeprowadzać w specjalistycznym warsztacie ze względu na dostępność urządzeń przeznaczonych do takich czynności serwisowych. Kwalifikacje mechaników pozwolą na szybkie i bezpieczne wykonanie wymiany opon na obręczach – zarówno z letnich na zimowe, jak i np. na wielosezonowe. Fachowcy poradzą sobie z każdym typem ogumienia, w tym również nowoczesnymi oponami typu run flat. Ich wymiana musi być bardzo precyzyjna i przeprowadzona ostrożnie, z czym poradzi sobie dobry serwis.

 

Warto powierzyć mu wymianę opon także ze względu na fachowe doradztwo. Wykwalifikowany wulkanizator czy mechanik zajmujący się serwisem w tym zakresie pomoże np. w dobraniu właściwego ogumienia do konkretnych felg, wskaże zużycie bieżnika czy wykryje uszkodzenia mechaniczne mogące mieć wpływ na dalszą eksploatację opon. Wizyta w serwisie związana z ich wymianą to zatem nie tylko szybkie nałożenie nowych opon na felgi, ale też wyważenie kół, sprawdzenie stanu ogumienia czy szereg innych usług związanych z wulkanizacją. Wszystko to sprawia, że warto postawić na warsztat dysponujący nie tylko specjalistycznym sprzętem, ale też doświadczonymi mechanikami.